FG_TURvsITA

Pierwsze trzy dni Siatkarskiej Ligi Narodów zapewniły ekscytujący powrót do rywalizacji po ponad rocznej przerwie z pierwszymi 24 meczami kobiet rozgrywanymi w bezpiecznej "bańce" w Rimini we Włoszech.

Jedynie trzy zespoły są nadal niepokonane - Japonia, Turcja i Stany Zjednoczone. Pierwszy tydzień dostarczył również pewnych niespodziewanych porażek i ogrom wybitnych występów zawodników i drużyn z całego świata.

Jako, że zmierzamy do drugiego bloku w rywalizacji kobiet z kolejnymi 24 meczami rundy zasadniczej, które będą rozgrywane od 31 maja do 2 czerwca, poniżej przedstawiamy te, których zdecydowanie nie możesz przegapić.

Nie zapomnij, że wszystkie mecze turnieju są transmitowane na żywo na Volleyball TV, więc zarejestruj się aby niczego nie przegapić!

Kto? Brazylia vs. Japonia

Kiedy? Poniedziałek, 31 maja, 13:00 GMT

Dlaczego? Japonia jest jednym z trzech niepokonanych zespołów, i jedynym, który nie stracił jeszcze seta rozgrywając mecze z Tajlandią, Chinami i Koreą. Brazylia wygrała swoje dwa pierwsze spotkania przeciwko Kanadzie i Dominikanie, ale następnie doznała porażki od obrończyń tytuł - Amerykanek. Nie ma lepszej okazji dla drużyny z Ameryki Południowej, aby odbić sobie porażkę aniżeli pokonując obecne liderki VNL, ale aby to zrobić muszą znaleźć sposób, aby zneutralizować zróżnicowaną i bardzo szybką grę ofensywną prowadzoną przez rozgrywającą Aki Momii.

Rozgrywająca Aki Momii znacząco przyczyniła się do sukcesu Japonii w pierwszym tygodniu

Kto? USA vs. Holandia

Kiedy? Wtorek, 1 czerwca, 16:00 GMT

Dlaczego? Stany Zjednoczone mocno rozpoczęły zmagania w VNL, w pierwszym tygodniu odnosząc zwycięstwa nad Dominikaną, Kanadą i Brazylią. Niektóre z ich gwiazd jak przyjmująca Jordan Larson i atakująca Annie Drews prezentowały swoją najlepszą dyspozycję, drużyna USA będzie ich potrzebowała w starciu z Holenderkami, które są jedną z największych niespodzianek pierwszego bloku meczów w Rimini po tym jak pokonały Belgię (3-0) i Rosję (3-1), a przegrały 3-2 w zaciętym boju z Niemkami. Rozgrywająca Britt Bongaerts była kluczową zawodniczką Niderlandów obok przyjmujących Niki Daalderop i Anny Buijs, które odpowiednio dostarczyły swojej drużynie 50 i 41 punktów.

Kto? Chiny vs. Turcja

Kiedy? Środa, 2 czerwca, 14:00 GMT

Dlaczego? Turcja to trzecia niepokonana drużyna ze zwycięstwami na Serbią (3-2), Włochami (3-0) i Polską (3-1), wielu spodziewałoby się, że Chiny będą w podobnej sytuacji. Młoda azjatycka drużyna pokonała Koreę (3-1) i Tajlandię (3-0), ale przegrała w trzech setach z Japonią. Wszyscy spodziewają się, że obrończynie olimpijskiego tytułu wrócą silniejsze w drugim tygodniu z doświadczeniem wyniesionym z pierwszych spotkań, w starciu z Turczynkami, których największą siłą są atakująca Ebrar Karakut (53 punkty i 5 asów) i środkowa Eda Erdem (47 punktów i 7 bloków) będą go zdecydowanie potrzebować.