FG_RUSvsJPN552

Japonia szturmem zawojowała w FIVB Siatkarskiej Lidze Narodów 2021, zamykając pierwszy tydzień olśniewającym występem w niedzielę, kiedy to pokonali obrońców tytułu Rosjan po intensywnej i długiej batalii pokazując swoje niebywałe umiejętności defensywne.

Był to drugi tie-break w wykonaniu Japończyków, którzy odnieśli w niedzielę trzecie zwycięstwo, po tym jak dzień wcześniej pokonali Niderlandy.

Cały siatkarski świat będzie ich teraz bacznie obserwować, gdyż przygotowują się do starcia z Serbią, Brazylią i Francją, z którymi przyjdzie im się zmierzyć po trzydniowej przerwie.

Niepokonani są również Brazylijczycy, którzy przeszli ciężką przeprawę w spotkaniu z Kanadą w ostatnim dniu pierwszego tygodnia, kiedy to ledwo zdołali uniknąć piątego seta i zbędnych komplikacji, pozostając tym samym jedynym zespołem spośród całej 16-tki z kompletem punktów.

Jeszcze jeden zespół zacznie drugi tydzień zmagań z trzema zwycięstwami na swoim koncie: Francja, która w niedzielę po stracie pierwszego seta w spotkaniu z Australią ewnetualnie sięgnęła po komplet punktów w tym spotkaniu.

Któryś z tych zespołów na pewno nie utrzyma swojego statusu, ponieważ wszystkie trzy zespoły liderujące w tabeli zmierzą się ze sobą w drugim tygodniu rywalizacji.

W niedzielę nie brakowało dramaturgii, debiutująca w VNL drużyna Słowenii pokonała obecnego mistrza świata - Polskę miażdżąc ich w czterech setach i zdobywając tym samym swoje drugie zwycięstwo w turnieju.

Czas pokaże czy dostarczą kolejnych wyśmienitych występów podobnych do tego, co już zaprezentowali, kiedy zmierzą się z Niderlandami, Argentyną i Niemcami w drugim tygodniu.

Nimir Abdel-Aziz dodał do swojego dorobku jedynie 11 punktów, kiedy zespół Niderlandów uległ Iranowi, tym samym 29-letnie atakujący stracił pozycję najlepiej punktującego zawodnika na rzecz Rosjanina Maksima Mihajlova, który w starciu z Japonią zdobył 23 punkty.

Pytaniem pozostaje czy zespół Niderlandów zdoła wywalczyć swoje pierwsze zwycięstwo w drugim tygodniu turnieju.

Tymczasem Iran będzie podejmował Kanadę, Włochy i Bułgarię w drugim tygodniu próbując utrzymać tempo i zdobyć więcej zwycięstw po zakończeniu pierwszego tygodnia z bilansem 1-2 po ich zwycięstwie nad Niderlandami.

W następnym tygodniu wszystkie oczy będą skierowane na Wilfredo Leona, który zmiażdżył serwisowy rekord VNL serwując 13 asów w meczu przeciwko Serbii.

Polska zagra w drugim tygodniu z Australią, USA i Rosją.

USA powetowało sobie sobotnią porażkę z Brazylią w niedzielę pokonując Argentynę w czterech setach po przegraniu pierwszej partii.

Nie tylko drużyna Niderlandów czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w kolejnych dniach turnieju mężczyzn, również Australia, Argentyna i gospodarze Włosi.